Przygotowanie domu do lata

Regularna konserwacja jest niezbędna, jeśli chcesz zachować, a nawet zwiększyć wartość swojego domu. Kiedy zmieniają się pory roku, poświęć trochę czasu, aby wyjść na zewnątrz domu i dokonać wszystkich niezbędnych napraw. Teraz, gdy minęły długie zimowe miesiące, mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Stań na ulicy i sprawdź przód domu, aby zobaczyć, co wymaga Twojej uwagi. Zrób to samo z tyłu domu i po obu stronach. Zrób listę i zabierz się do pracy! Usuń wszystkie gałęzie i gałązki, które mogły spaść. Pozbądź się wszelkich pozostałych śmieci na ziemi. Oczyść rynny. Napraw swój krajobraz. Przytnij krzaki i wymień te, które nie przetrwały chłodniejszych miesięcy. Zasadź kwiaty na swoim podwórku i umieść je w ładnych pojemnikach po obu stronach drzwi wejściowych.

Oczyść garaż

Pozbądź się starych przedmiotów, których nie używasz ani nie potrzebujesz. Dodaj haczyki, aby zawiesić rowery i inne duże przedmioty na ścianie, aby zwolnić miejsce na podłodze. Zainstaluj półki do przechowywania mniejszych przedmiotów. Odśwież lub ponownie uszczelnij podłogę garażu.

Utwórz nową przestrzeń życiową na zewnątrz

Połącz wnętrze domu z zewnątrz za pomocą ganku, tarasu, patio lub pergoli. Stwórz zabawną przestrzeń na zewnątrz, instalując kuchnię, kominek lub część wypoczynkową. Zainstaluj basen lub boisko sportowe, aby utrzymać rodzinę w formie i dobrze się bawić przez całe lato.

Niech świeci słońce

Oczyść okna i szklane drzwi – wewnątrz i na zewnątrz. Zdejmij ciężkie zasłony i zastąp je zasłonami okiennymi z lżejszych lub jaśniejszych tkanin. Na lato wyrzuć poduszki i narzuty z jaśniejszymi tkaninami w swoich pokojach mieszkalnych i rodzinnych.

Porządkuj i uporządkuj

Opróżnij szafki kuchenne i pozbądź się wszelkich przedmiotów lub drobnych urządzeń, których po prostu nie potrzebujesz lub których potrzebujesz. Porządkowanie domu da ci poczucie dobrego samopoczucia i porządku. Przejdź przez swoje szafy i oczyść wszystkie niepotrzebne przedmioty. Zorganizuj szuflady kredensu, usuwając nieużywane przedmioty i starannie składając to, co chcesz zachować. Przechowuj odzież zimową i przenieś swoje letnie artykuły do ​​letnich szaf do nowo oczyszczonych szaf i szuflad.

Przeczytaj więcej podobnych artykułów na maxparkiet.com.pl

Redakcja designudomowiony.pl