Hokery w domu? To może się sprawdzić!

Dysponujesz dużą przestrzenią w swojej nieruchomości? W takim razie warto pokusić się o niestandardowe aranżacje, dzięki którym stworzysz przyjemne wnętrze zarówno dla siebie, gości, jak i lokatorów. Pamiętaj jednak o tym, że w domu nie tylko odpoczywasz po całym dniu obowiązków, ale także regenerujesz siły, przygotowujesz posiłki, konsumujesz, sprzątasz itp. Warto zatem zadbać o to, by wykorzystywany asortyment był nie tylko estetyczny, ale również bezpieczny, funkcjonalny i komfortowy w trakcie eksploatacji.

Gdybyśmy chcieli opisać wszystkie meble i elementy wyposażenia, które muszą spełniać wyżej wymienione kryteria, prawdopodobnie musielibyśmy napisać cały duży podręcznik dotyczący aranżacji wnętrz, dzieląc go na tomy o poszczególnych pomieszczeniach. W tym materiale skupimy się jednak na jednym dość istotnym elemencie w konkretnym pomieszczeniu. Mowa na temat jadalni i alternatywy dla krzeseł – przedstawiamy hokery.

Co to są hokery?

Hokery są to wysokie krzesła lub jeśli ktoś woli inne określone – stołki barowe. Jak wiadomo w barach i lokalach gastronomicznych, pracownicy stojący za ladą muszą nieustannie stać i poruszać się dynamicznie, by na bieżąco obsługiwać klientów. Ci z kolei preferują raczej inną pozycję. Należy zatem dostosować obydwie strony do wysokości blatu, który jest głównym elementem użytkowym. Hokery pozwalają komfortowo usiąść klientom na dobranej wysokości, a barman nie musi przejmować się częstym schylaniem na wysokość stolika, co jest nie tylko niewygodne dla niego, ale może być również krępujące dla gości.

Czy nie sprawdzą się one jedynie w barach?

Otóż niekoniecznie, ponieważ coraz częściej decydujemy się na aranżację w stylu tak zwanej otwartej kuchni, dzieląc ją od pozostałej części domu wysokim barkiem, przy którym możemy wygodnie usiąść, zjeść posiłek lub napić się herbaty, kawy i ulubionego napoju. Hokery zatem sprawdzą się w tym miejscu idealnie, gdyż stworzymy ciekawie wyglądający kącik twarzysko-gastronomiczny, który jako elementem funkcjonalny służy w formie jadalni.

Hokery na zamówienie kontra asortyment w sklepach

W sklepach hokery zazwyczaj stylizowane są na stołki barowe. Oczywiście czasem spotkamy również produkty typowo domowe, które mają nieco bardziej tradycyjny kształt, materiał, czy nawet kolory. Dzięki temu są one naprawdę eleganckie, estetyczne i interesujące. Jeśli chcesz jednak personalizować wnętrze pod własne oczekiwania, warto zdecydować się na produkty produkowane przez stolarzy na specjalne zamówienie.

Redakcja designudomowiony.pl