Jak udekorować dom na wiosnę?

Najlepszym sposobem na przywitanie nowej pory roku jest odpowiednie udekorowanie domu. Po miesiącach zimnej i ponurej pogody, większość z nas czuje potrzebę odświeżenia przestrzeni, w której żyjemy. Zmiana kilku drobiazgów, może odmienić całe mieszkanie. Od jasnych i żywych kolorów, przez kwiatowe motywy, do małych dzieł sztuki, które postawimy na naszych szafkach. Wiosenne dekoracje domu wprowadzają niezastąpiony radosny nastrój, dzięki któremu nabierzemy chęci do życia.

Od czego zacząć?

Wiosna to przede wszystkim słoneczne, żywe kolory oraz świeżość. Czernie, głębokie brązy i szarości należy zastąpić bielą lub pastelami. Jeżeli lubimy, gdy dużo się dzieje, wybierzmy żywy błękit, żółć i zieleń. Niech nasz dom zakwitnie. Jednym z najtańszych i najbardziej efektywnych sposób na odświeżenie naszego domu jest malowanie ścian. Zastosowanie jasnych kolorów, sprawi że nasze wnętrze będzie bardziej spójne z tą porą roku. Jeśli jednak nie mamy w planach przemalowywania całego pokoju, zdecydujmy się na pokrycie ścian świeżą warstwą farby. Pozbycie się brudnych śladów i zacieków zdecydowanie ożywi naszą przestrzeń. Ciężkie wełniane narzuty i poszewki schowajmy do szafy. Są one zbędne. Zamiast tego, zwróćmy uwagę na miękkie tkaniny, ładne wzory i pastele, które przywołają prawdziwie wiosenny nastrój. Żaden dom nie jest kompletny bez świeżych kwiatów, więc zadbajmy o to, żeby znalazły się w każdym pokoju. To ponadczasowy trend, który jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie wiosną. Wypełnijmy dom wazonami pełnymi tulipanów.

Porządki w domu

Dobre, staromodne wiosenne porządki sprawią, że nasze wnętrze nabierze świeżości. Wyrzućmy wszystkie niepotrzebne przedmioty i zminimalizujmy chaos we wszystkich pokojach. Zacznijmy od najbardziej wymagających miejsc, płynnie przechodząc od jednego pomieszczenia do drugiego. Kolejną ważna kwestią jest zapach. Jeśli jesteśmy entuzjastami świeczek, z pewnością zimą otulamy się cynamonowymi, ciężkimi i słodkimi zapachami. Wiosna to czas na zmianę. Postawmy na świeże aromaty. Świetnie sprawdzą się świece cytrusowe i kwiatowe, które nie tylko pięknie pachną, ale są także wspaniałą dekoracją.

Niezależnie od tego, czy zamierzamy wprowadzić delikatne zmiany, czy całkowicie odmienić przestrzeń, w której żyjemy, wiosenne dekoracje domu, to coś o czym każdy powinien pamiętać. Nawet najdrobniejsze zmiany dodadzą naszym wnętrzom świeżości i wigoru. Energia płynąca z jasnych, żywych kolorów i dodatków dobrze wpłynie na nasze samopoczucie i sprawi, że będziemy radośni.

Redakcja designudomowiony.pl