Nowy wystrój łazienki

Łazienka jest ważnym miejscem w każdym domu. To miejsce, gdzie ludzie się relaksują i odpoczywają, zwłaszcza po trudnym dniu. To pomieszczenie, które jest każdego dnia użytkowane i to zwykle przez więcej niż jedną osobę. Dlatego łazienkę należy urządzić zgodnie z zasadami ergonomiczności, w sposób praktyczny ale też tak, by ładnie się prezentowało i by miło się w niej spędzało czas.

Łazienka jak marzenie

Jedną z najważniejszych decyzji jakie trzeba podjąć przy urządzaniu łazienki od podstaw lub w czasie jej gruntownego remontu, jest wybór odpowiednich płytek łazienkowych. Jak wiadomo płytki są idealnym wykończeniem podłóg i ścian w łazience, są praktyczne, bo są łatwe w czyszczeniu i higieniczne. W sklepach można znaleźć ogromny wybór płytek, wybór więc nie zawsze jest łatwy.

Płytki do małej łazienki

Wiele osób staje przed dylematem, jakie płytki wybrać do łazienki o małych gabarytach. Najważniejszym zadaniem płytek do takiej łazienki, jest rozjaśnienie tego wnętrza i dodanie mu wizualnej przestrzeni. Dlatego w takim przypadku najlepiej się sprawdzą płytki w jasnych kolorach, białe, beżowe, jasno szare, które będą wykończone na wysoki połysk. Płytki te powinny być gładkie, w takiej sytuacji powinno się unikać wzorzystych deseni, bo one pomniejszą optycznie przestrzeń. Płytki wykończone na wysoki połysk, będą odbijać światło sztuczne i naturalne, tworząc optycznie większą przestrzeń, rozjaśnią wnętrze i dodają mu charakteru.

Duża łazienka i jej możliwości

W przypadku dużych gabarytowo łazienek, można zaszaleć przy wyborze płytek łazienkowych. Warto w takim przypadku postawić na płytki o dużych rozmiarach, które będą miały ciekawą strukturę i inspirujący deseń. Zwłaszcza jeśli chodzi o płytki podłogowe, wtedy wzory wyglądają bardzo efektownie. Bez problemu można się też zdecydować na płytki w ciemnej kolorystyce, a nawet na całkiem czarne. Zestawione z jaśniejszymi płytkami, będą stanowiły ciekawą kompozycję i będą pięknym wykończeniem każdej dużej łazienki. Płytki do dużej łazienki, mogą być gładkie i błyszczące, bądź matowe i żłobione. Trzeba też pamiętać o tym, że koniecznie trzeba do nich dobrać odpowiednią fugę. Obecnie w modzie są fugi brokatowe, które bardzo ciekawie się prezentują. Idealnie pasują do nowoczesnych łazienek, wykończonych na wysoki połysk. Fugi pięknie się mienią w naturalnym i sztucznym świetle. Ich koszt nie jest wygórowany a fugi te są wspaniałym uzupełnieniem nowoczesnych płytek podłogowych. W przypadku klasycznie urządzonych łazienek, bardziej się sprawdzą naturalne fugi.

Redakcja designudomowiony.pl

One thought on “Nowy wystrój łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *