Nowy wystrój łazienki

Łazienka jest ważnym miejscem w każdym domu. To miejsce, gdzie ludzie się relaksują i odpoczywają, zwłaszcza po trudnym dniu. To pomieszczenie, które jest każdego dnia użytkowane i to zwykle przez więcej niż jedną osobę. Dlatego łazienkę należy urządzić zgodnie z zasadami ergonomiczności, w sposób praktyczny ale też tak, by ładnie się prezentowało i by miło się w niej spędzało czas.

Łazienka jak marzenie

Jedną z najważniejszych decyzji jakie trzeba podjąć przy urządzaniu łazienki od podstaw lub w czasie jej gruntownego remontu, jest wybór odpowiednich płytek łazienkowych. Jak wiadomo płytki są idealnym wykończeniem podłóg i ścian w łazience, są praktyczne, bo są łatwe w czyszczeniu i higieniczne. W sklepach można znaleźć ogromny wybór płytek, wybór więc nie zawsze jest łatwy.

Płytki do małej łazienki

Wiele osób staje przed dylematem, jakie płytki wybrać do łazienki o małych gabarytach. Najważniejszym zadaniem płytek do takiej łazienki, jest rozjaśnienie tego wnętrza i dodanie mu wizualnej przestrzeni. Dlatego w takim przypadku najlepiej się sprawdzą płytki w jasnych kolorach, białe, beżowe, jasno szare, które będą wykończone na wysoki połysk. Płytki te powinny być gładkie, w takiej sytuacji powinno się unikać wzorzystych deseni, bo one pomniejszą optycznie przestrzeń. Płytki wykończone na wysoki połysk, będą odbijać światło sztuczne i naturalne, tworząc optycznie większą przestrzeń, rozjaśnią wnętrze i dodają mu charakteru.

Duża łazienka i jej możliwości

W przypadku dużych gabarytowo łazienek, można zaszaleć przy wyborze płytek łazienkowych. Warto w takim przypadku postawić na płytki o dużych rozmiarach, które będą miały ciekawą strukturę i inspirujący deseń. Zwłaszcza jeśli chodzi o płytki podłogowe, wtedy wzory wyglądają bardzo efektownie. Bez problemu można się też zdecydować na płytki w ciemnej kolorystyce, a nawet na całkiem czarne. Zestawione z jaśniejszymi płytkami, będą stanowiły ciekawą kompozycję i będą pięknym wykończeniem każdej dużej łazienki. Płytki do dużej łazienki, mogą być gładkie i błyszczące, bądź matowe i żłobione. Trzeba też pamiętać o tym, że koniecznie trzeba do nich dobrać odpowiednią fugę. Obecnie w modzie są fugi brokatowe, które bardzo ciekawie się prezentują. Idealnie pasują do nowoczesnych łazienek, wykończonych na wysoki połysk. Fugi pięknie się mienią w naturalnym i sztucznym świetle. Ich koszt nie jest wygórowany a fugi te są wspaniałym uzupełnieniem nowoczesnych płytek podłogowych. W przypadku klasycznie urządzonych łazienek, bardziej się sprawdzą naturalne fugi.

Redakcja designudomowiony.pl