Wielkie dwuskrzydłowe drzwi, czy warto zamontować je w domu?

Drzwi wejściowe budują prestiż domu. Na ich podstawie ludzie tworzą w głowach pewne wyobrażenie związane z tym, co może być w środku oraz jaki jest właściciel. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest bardzo ważny. Rosnącą popularnością cieszą się wielkie dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Czy warto zamontować je w domu?

Drzwi jednoskrzydłowe, kontra dwuskrzydłowe – wady i zalety

Na polskim rynku dominują głównie drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe. Wynika to przede wszystkim z rodzaju budynków, które są najpopularniejsze. Ludzie z reguły mieszkają w blokach, gdzie występuje bardzo duża standaryzacja. Dlatego drzwi tylko z jednym skrzydłem są tak powszechne. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest bardzo duża wytrzymałość, ponieważ mają one niewiele słabych punktów. Jeśli są one wykonane z dobrej jakości materiałów, jak drewno lub metal, dość trudno je sforsować. Potrzeba do tego czasu i dość sporego szumu wokół, który z pewnością zaalarmuje sąsiadów. Minusem takiego modelu drzwi jest ich szerokość oraz wysokość. Dużo trudniej jest coś wnieść lub wynieść z mieszkania. Z kolei wielkie dwuskrzydłowe drzwi sprawdzą się doskonale w starym budownictwie, gdzie takie rozwiązanie jest dość często spotykane. Wtedy nie musisz przebudowywać otworu drzwiowego, wystarczy jedynie dopasować nowy model drzwi.

Wielkie dwuskrzydłowe drzwi to przestrzeń i wygoda użytkowania

Absolutnym plusem takiego rozwiązania w starych kamienicach jest ogromna przestrzeń. Dawniej podejście do projektowania mieszkań wyglądało nieco inaczej. Mieszkania miały po siedemdziesiąt metrów kwadratowych, a nawet więcej. Wysokie pomieszczenia wymuszały zastosowanie odpowiednio dopasowanych elementów, stąd częstym rozwiązaniem były wielkie dwuskrzydłowe drzwi drewniane. Dzisiaj można zastąpić je eleganckimi projektami, które łączą w sobie klasykę z nowoczesnością. Zdecydowanie łatwiej wprowadzić jest do środka wózek dziecięcy, a także rower. Jeśli posiadasz takie drzwi, także remont lub przeprowadzka są dużo prostsze. Są jednak pewne minusy, na które warto zwrócić uwagę. Łączenie dwóch skrzydeł to jeden z najsłabszych punktów. Dlatego trzeba dokładnie przyjrzeć się, jak solidnie jest on zrobiony.

Dwuskrzydłowe drzwi na zewnątrz i wewnątrz domu

Wielkie dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne budują prestiż nowoczesnego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Podobne rozwiązanie można zastosować również w środku. Elementy przesuwne pomagają szybko zagospodarować przestrzeń. Niemal jednym ruchem możesz oddzielić od siebie dwa pomieszczenia. Salon od kuchni, sypialnię od pokoju dziecięcego lub wykonać bardzo efektowne wejście na balkon, lub taras. Na pewno jest to ciekawy dodatek w każdym ciekawie zaprojektowanym wnętrzu.

Redakcja designudomowiony.pl