Podłoga, która oszczędza czas

W dobie ciągłej industrializacji i pośpiechu we wszystkim co robimy, cenimy sobie spokój, który czeka na nas we własnym domu. Gdy po ciężkim dniu wracamy z pracy, chcemy po prostu smacznie i zdrowo zjeść, a potem wygodnie rozsiąść na kanapie i odpocząć. Przedsiębiorcy dokładają starań, by ograniczyć ludziom ilość i wielkość ich codziennych obowiązków. Relaks jest bowiem istotny, by móc w skuteczny sposób przygotować się do kolejnego ciężkiego dnia pracy.

I tak mamy wokoło różnego rodzaju sprzęty

Mamy zmywarki, pralki automatyczne, komputery, które organizują nam czas. Mamy zakupy przez internet, znacznie prostsze i szybsze niż te stacjonarne, mamy również płatności online, do których wykonania potrzebne jest jedynie konto internetowe. Ułatwienia są wszędzie. Wszędzie tam, gdzie ich potrzebuje człowiek. Również w aranżacji wnętrza. Tutaj jednak do problemu podejść trzeba już na początku wykonywania prac wykończeniowych czy remontowych. W tym momencie wybór podłogi do domu staje się najważniejszy.

Mieliśmy czasy, gdy na naszych podłogach królowały dywany. Producenci prześcigali się w kolorach, estetyce wykonania czy miękkości tych domowych udogodnień. Dywany układaliśmy w pokoju dziennym, sypialni czy pokoju dziecięcym. Unikaliśmy ich jedynie w kuchni, gdzie możliwość osadu na materiale była znacznie większa niż w przypadku pozostałych pomieszczeń. Układaliśmy również dywaniki w łazience, by zapewnić komfort naszym stopom tuż po kąpieli czy w trakcie nocnych eskapad do łazienki.

Dziś okres ten zaczyna się kończyć

Dywany, choć nadal jeszcze w wielu domach popularne, odchodzą powoli do lamusa. Wielu z nas, ceniąc wygodę i funkcjonalność, kładzie na podłodze zwykłe panele i troszczy się jedynie o ich odpowiednie utrzymanie. Taka podłoga idealnie sprawdzi się dla alergików oraz szczęśliwych posiadaczy czworonogów. Panele wystarczy jedynie odkurzyć, a następnie wykorzystać mop do nadania im połysku. Czyszczenie ich staje się przyjemnością, paneli nie trzeba również trzepać i okresowo prać. A co najważniejsze, wyeliminowane zostało ryzyko osadzania się grzybów, pleśni czy bakterii we włóknach grubych i ciężkich dywanów.

Nie musimy jednak z nich całkowicie rezygnować. Postawić możemy na dywaniki w formie dodatków aranżacyjnych. Najlepiej położyć małe dywany w okolicach łóżka w sypialni oraz przy kanapie w pokoju dziennym. Przyjemniejsze stanie się wstawanie, a nasze stopy nie będą musiały od rana bić się z nieprzyjemnych chłodem pochodzącym od paneli. Warto również pozostawić dywaniki w łazience.

Redakcja designudomowiony.pl