Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat rusztowań elewacyjnych

30 października 2021 rusztowań elewacyjnych

Każde przedsiębiorstwo wykonujące w ramach swojej działalności prace budowlane musi być wyposażone w dobrej jakości sprzęt umożliwiający sprawne i szybkie wykonywanie zadań. Do niezbędnych rozwiązań należy między innymi rusztowanie elewacyjne. W jakim celu wykorzystuje się tę konstrukcję? Przeczytaj poniższy tekst, aby poznać odpowiedzi na to oraz wiele innych pytań.

Czym jest rusztowanie? Zastosowanie konstrukcji w gospodarce

Rusztowanie do elewacji to wykonana ze stali konstrukcja, która pozwala na wykonywanie zadań o charakterze:

montażowym,
budowlanym,
instalacyjnym,
jest to rozwiązanie niezbędne wszędzie tam, gdzie realizowane są prace na wysokości. Co ciekawe, niektóre konstrukcje tego typu są wykorzystywane także podczas prac wewnątrz budynku, szczególnie podczas remontów wykonywanych w dużych pomieszczeniach (chodzi tu o różnego rodzaju hale magazynowe czy obiekty sportowe). Odpowiednio wykorzystane rusztowanie elewacyjne umożliwia „pokrycie” ściany całego – nawet bardzo wysokiego – budynku. Dzięki temu rozwiązaniu wykonanie na przykład ocieplenia dla składającego się z wielu pięter bloku mieszkalnego może zostać przeprowadzone szybko i efektywnie. Ponieważ część rusztowań jest wyposażona w koła, ich przemieszczanie w zależności od potrzeby nie sprawia większych trudności.

Wykonywanie prac budowlanych to istotny, lecz nie jedyny sposób, w jakim może zostać użyte rusztowanie do elewacji. Kolejne z miejsc, w których te konstrukcje znajdują powszechnie zastosowanie, to między innymi sektor stoczniowy czy branża eventowa (np. podczas montażu sceny koncertowej).

Rusztowania – zakup czy wynajem?

Cena tego typu konstrukcji to zazwyczaj wydatek rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od producenta, powierzchni, wysokości itd.). Jeśli dana firma będzie wykorzystywać rusztowanie raczej sporadycznie, poniesienie takiego kosztu może stanowić – zwłaszcza dla niewielkiego przedsiębiorstwa stawiającego dopiero pierwsze kroki na rynku – poważne obciążenie.

To właśnie dlatego część firm decyduje się na wynajem sprzętu. Dzięki skorzystaniu z tego typu usługi możliwe jest tymczasowe korzystanie z dobrej jakości konstrukcji. Ponadto, koszt skorzystania z najmu obejmuje także profesjonalną pomoc w zakresie montażu oraz demontażu. Jaki jest kosztu związany z wynajęciem konstrukcji? Oczywiście, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, aczkolwiek ceny za 1 dobę oscylują zazwyczaj w granicach około 60-100 złotych. Koszt jest uzależniony między innymi od takich czynników, jak:

wysokość konstrukcji,
maksymalne dopuszczalne obciążenie,
region kraju (w dużych aglomeracjach ceny najmu będą stosunkowo wyższe niż na terenie niewielkich miejscowości).

Oczywiście, podejmując decyzję – wynajem czy zakup – należy przeanalizować swoje oczekiwania oraz potrzeby. Jeśli spodziewamy się, że rusztowanie elewacyjne będzie wykorzystywane regularnie, rozwiązaniem bardziej opłacalnym pod kątem finansowym będzie zdecydowanie zakup konstrukcji. Nabycie sprzętu można wówczas potraktować jako długofalową inwestycję.

agencja nieruchomości

Redakcja designudomowiony.pl

Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, aby pomóc czytelnikom w tworzeniu pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Dzięki naszemu doświadczeniu i pasji, wspieramy każdego, kto chce zrealizować swoje projekty związane z domem i ogrodem. Zapewniamy wsparcie i inspirację na każdym etapie tworzenia idealnej przestrzeni do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje godzina pracy koparki
Dlaczego należy nosić odzież roboczą
Czym jest instalacja PEX?

Czym jest instalacja PEX?

31 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?