Trudne dekoratorskie decyzje

Okres wiosenno-letni sprzyja przeprowadzaniu remontów i zmian w naszych wnętrzach. Najczęściej jest to przemalowanie ścian, wymiana dekoracji i oświetlenia. Jednak co jakiś czas zmuszeni jesteśmy do przeprowadzenia bardziej pracochłonnych generalnych remontów.

Wiele dylematów

Podczas przygotowywania się do remontu konkretnego pomieszczenia, czy też całego mieszkania, lub domu stajemy przed bardzo wieloma dylematami, związanymi z wyborem materiałów, kolorów i faktur. Jednak jako, że statystycznie najwięcej czasu spędzamy w kuchni to wydawać by się mogło, że remont tego pomieszczenia może być najbardziej problematyczny, ponieważ nie łatwo zdecydować się na to, jak zaplanować funkcjonalną kuchnię w taki sposób, aby poza ogromem miejsca do przechowywania znalazła się jeszcze wolna przestrzeń w kuchni. Mimo to istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają planowanie przestrzeni. Co najmniej jeden znany sklep meblarski dysponuje narzędziem internetowym umożliwiającym zaplanowanie rozstawienia mebli wybranych ze strony, dając obraz efektu końcowego. W związku z tym, możemy zaplanować naszą przestrzeń nie wychodząc z domu, co dla wielu osób mieszkających z dala od centrów miast jest fantastycznym rozwiązaniem.

Porady w sklepie budowlanym

Ponadto bardzo wiele porad dotyczących ulepszenia naszych domów i mieszkań możemy uzyskać w sklepach budowlano-dekoracyjnych. Najczęściej w tych sklepach obsługa jest wykwalifikowana, dodatkowo zna nowe trendy związane z asortymentem dla wnętrz i chętnie udzieli nam kilku rad lub rozwieje wątpliwości. Innym rozwiązaniem jest również skorzystanie z porady doświadczonego architekta. Niestety ta opcja wydaje się najdroższa, jednak jeśli mamy, na przykład mały metraż to architekt pomoże nam wykorzystać każdy centymetr tak, aby było funkcjonalnie, a do tego pięknie. Ponadto, planując nowe wnętrze, dobrze jest poszukać inspiracji w internecie, gdzie jest dostępnych mnóstwo darmowych materiałów, które pomogą nam określić nasze pierwsze wyobrażenia o nowym wnętrzu. Warto jest pooglądać filmiki innych osób, które pokazują swoje wnętrza, opowiadając w jaki sposób są urządzone, jakie są wady i zalety rozwiązań, na które się zdecydowali.
Rozważenie powyższych rad może bardzo pomóc w planowaniu nowego wnętrza, a dzięki mnogości możliwości mamy lepszy pogląd
na obecnie panujące trendy wnętrzarskie, jak również możemy dowiedzieć się jakie funkcjonalności oferują producenci. Jednak ostateczną decyzję należy podjąć po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych możliwości, aby cieszyć się nowym wnętrzem przez długie lata.

Redakcja designudomowiony.pl