Konserwacja instalacji sanitarnych to podstawa

Mieszkamy sobie beztrosko w naszym pięknym domu, zapraszamy wielu gości, cieszymy się z wszystkiego, co nam zostało dane od losu. Wydawałoby się, że mamy już wszelkie sprawy poza sobą. Nagle słyszymy wielki huk. Cała sprawa oparła się o naszą instalację sanitarną.

Co się okazało?

Od wielu lat, mieliśmy poważny problem z hydrauliką w naszej zabudowie. Bagatelizowaliśmy to jednak twierdząc, że nic takiego nie powinno się stać ponieważ nie wygląda to wszystko tak tragicznie, jak mogłoby się wydawać. Tym czasem stało się inaczej. Rury popękały, woda zalewa wszystko, a przecież znajomi mieli przyjść na kiełbaski. Co robimy? Pierwsza myśl przychodzi natychmiast. Trzeba szybko zakręcić zawory, które odetną dopływ wody, a następnie zawołać hydraulika. No tak. Co jednak zrobimy, gdy nagle okaże się, że naszego fachowca nie ma w domu, ponieważ wyjechał z rodziną na wypoczynek? Cóż. Mamy wówczas wielki problem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W takiej sytuacji można posilić się tym co mamy. Dzwonimy po kogoś innego. Może nie będzie tak wyśmienitym mechanikiem, jak nasz od wielu lat zaprzyjaźniony hydraulik, ale jak to nasi dziadkowie ciągle powtarzali: „Lepszy rydz, niż nic.” Korzystamy więc z tego rodzaju możliwości zważywszy na to ile zarabia hydraulik. Cóż z tego, jak zaplanowana od dłuższego już czasu impreza nie odbędzie się na pewno, goście przyjadą z daleka, będą chcieli odpocząć, a u nas zamiast sielanki wielkie prace remontowe. Nic jednak na ten stan rzeczy nie poradzimy. To przecież nasza wina, że w porę nie przeprowadzaliśmy żadnych konserwacji. Nikt inny nie jest winien temu, że korzystaliśmy z typowo Polskiej zasady: „Zastaw się, a postaw się” i nic nie zrobiliśmy w kierunku poprawy jakości życia w naszym domu. Nikt za to nie będzie odpowiedzialny. Tylko i wyłącznie my. Jak temu wszystkiemu zaradzić, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła?

Może się też pojawić bardzo proste pytanie

Jak dbać o instalacje sanitarne? Jest to bardzo prosta odpowiedź, nie wymagająca żadnej zawiłej filozofii. W momencie, kiedy zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszej domowej instalacji sanitarnej, należy bezzwłocznie naprawić powstałe w wyniku eksploatacji tego sprzętu usterki techniczne. Jeżeli sami nie będziemy w stanie tego uczynić, w trybie natychmiastowym, trzeba wezwać serwis, który w fachowy sposób zajmie się całą sprawą, a co za tym idzie pozwoli nam na uniknięcie wielu problemów, które właśnie mogą wyniknąć z naszego zaniedbania. O takich sprawach należy myśleć o wiele wcześniej. Nie zostawiajmy wszystkiego na sam koniec, kiedy z reguły jest już za późno.

Redakcja designudomowiony.pl