Ciekawe dekorowanie ogrodu

Ogród sam w sobie kojarzy się z miejscem pełnym estetyki. A mimo to, nie w każdym ogrodzie można odnaleźć urok. Bardzo dużo zależy od tego, jak dobrane są roślinny, czy są pielęgnowane oraz jak wykorzystane są wolne przestrzenie. I to te ostatnie najczęściej sprawiają kłopot. Bo ile wybór roślin to kwestia finansów i indywidualnego poczucia smaku, dekorowanie ogrodu to rzecz dość abstrakcyjna. Wiele osób nie bierze po uwagę tego, że ogród można, a nawet powinno się dekorować. Tymczasem i on jest przestrzenią, którą można w sposób wyjątkowy zapełnić.

Czym więc jest dekorowanie ogrodu?

W odróżnieniu od jego aranżacji, czyli wyboru roślin i miejsc ich posadzenia, dekorowanie ogrodu to dopełnienie tych aranżacji. No i tu pojawia się pytanie, jak więc ogród udekorować?
Bardzo fajny i niebanalny pomysł stanowią bez wątpienia kwietniki. Zamiast sadzić rośliny prosto w ziemię, można posadzić je właśnie w kwietnikach. I tu do wykorzystania jest całe mnóstwo materiałów, począwszy od starych opon, przez pnie drzew, a na butelkach czy taczkach skończywszy. Oczywiście każdy z tych elementów należy wcześniej odpowiednio przygotować. Drewno musi być przede wszystkim zaimpregnowane. Plastik, czy metal można natomiast pomalować.
Drugim, bardzo fajnym sposobem na dekorowanie ogrodu jest przygotowanie drewnianych karmników dla ptaków. Małe drewniane, kolorowe budki można powiesić na drzewkach, płocie, czy ogrodzeniu. Wkomponowane w aranżację ogrodu, dodadzą mu uroku i sprawią, że będzie wyglądać pięknie. A im więcej karmników, tym więcej ćwierkających przyjaciół.

Kolejny pomysł na dekoracje, to dodatkowe oświetlenie

I wcale nie chodzi tu o to, aby montować nie wiadomo, jakie lampy. Do dekoracji najlepiej posłużą wykonane ręcznie lampiony, świeczniki ze starych słoiczków, czy butelek. Najłatwiej będzie wykonać je pod tealighty. Poustawiane, czy pozawieszane w ciągu dnia będą same w sobie dekoracją. A gdy zrobi się szarówka i zaczną świecić, wypełnią przestrzeń romantycznym klimatem.
Na koniec jeszcze jeden pomysł – a mianowicie dekoracja ścieżki. Najczęściej jest ona wyłożona kamieniami, czy jakimiś płytkami. Tymczasem o wiele fajniej będzie się prezentować, jeśli na przykład po obu jej stronach ustawi się kilka małych doniczek z ulubionymi kwiatkami. Albo, gdy ścieżkę z dwóch stron będą otaczały kolorowe, drewniane paliki.
Ogród sam w sobie czasem jest pusty. A nie potrzeba wiele, żeby odmienić jego przestrzeń. Trzeba tylko zastanowić się, co i gdzie postawić, powiesić, czy położyć.

Redakcja designudomowiony.pl