Jak dobrać kolory ścian do wnętrza?

Jesteś na etapie projektowania wnętrz? Planujesz remont w domu, mieszkaniu? Szukasz inspiracji, które pozwolą dobrać Tobie odpowiedni kolor ścian? Dobrze trafiłeś! Pomożemy dobrać Tobie kolor ścian do wnętrza! Wybierz kolor, który lubisz lub dobierz odpowiedni do stylu! Kolor ścian powinien być dobrany również do oświetlenia, które jest w domu.

Jak dobrać kolory ścian do wnętrza?

Przede wszystkim wybierz kolory, które lubisz. Najważniejsze jest to, abyś dobrze czuł się w swoim domu, czy mieszkaniu. Jesteś dopiero na etapie projektowania wnętrz? Być może dobór odpowiednich koloru ścian będzie trudniejszy. Musisz zdecydować czy dobierasz meble do koloru ścian, czy kolor ścian do mebli.
W zależności od stylu, który masz lub planujesz mieć w domu to kolorystyka ścian powinna być również do niego dobrana i dopasowana. Poniżej przedstawimy Wam najczęściej wybierane style wnętrz, wykorzystywane w domach i mieszkaniach!
– Styl minimalistyczny, skandynawski charakteryzuje się prostotą, jasnym wnętrzem, z małą ilością ozdób. Kolory, które mogą zostać wykorzystane do tego stylu to przede wszystkim biały i szary w jasnym odcieniu! Styl skandynawski jest uniwersalny, sprawdzi się w każdym wnętrzu.
– Styl klasyczny charakteryzuje się tym, że nawiązuje do rodzinnego ciepła. Jest elegancki z dużą ilością drewnianych mebli, kolory ścian powinny ocieplać wnętrze. Do tego można wykorzystać farby w kolorze: kremowym, beżowym, brązowym. Styl klasyczny jest przede wszystkim bardzo elegancki, a ciepła kolorystyka ścian to podkreśli!
– Styl urban jungle jest modny, nawiązuje do dzikiej natury. Charakterystyczne dla tego stylu są dekoracje z motywem liści, roślin. Warto wybrać farbę w kolorach: bieli i zieleni w różnych odcieniach. Jeśli chodzi o styl urban jungle, warto pomyśleć również o tapetach w kolorach zieleni z roślinnym motywem.
– Styl retro nawiązuje do dawnych czasów, jest bardzo wyrazisty! Do kolorowych dodatków możesz wykorzystać farbę w jasnym kolorze. Jeżeli jesteś odważny warto zdecydować się na ściany w kolorze czerwonym, pomarańczowym, a nawet żółtym!

A Ty jaki styl wybierasz?

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci i pomogliśmy wybrać chociaż w małym stopniu styl dla Ciebie! Najważniejsze, abyś wybrał kolor ścian, dekoracje, meble, które będą Tobie odpowiadać! Pamiętaj, że w mieszkaniu, czy domu spędzamy dużo czasu. Tam wraca się po pracy, szkole, uczelni – po prostu musimy się odnaleźć i dobrze czuć! Wybierz kolor ścian, który pozwoli Ci się odprężyć po ciężkim dniu.

Redakcja designudomowiony.pl