Złota armatura w nowoczesnych łazienkach

Aranżując wnętrze łazienki, możemy dostosować ją do różnych stylów, zarówno bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Jednym z ważnych elementów wyposażenia jest armatura. Jej rodzaj i kolor ma bezpośredni wpływ na wystrój, dlatego powinna być dopasowana do pozostałych sprzętów. Mają one różną odpornością na zabrudzenia i wytrzymałość. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które nabiera popularności, jest złota armatura do łazienki.

Niebanalny styl

Z pewnością złoty kolor elementów w łazience jest wyborem niestandardowym. Wiele osób boi się dobierać nawet złote dodatki do odzieży i ogranicza się do srebra. W ostatnich latach złoto staje się jednak coraz bardziej popularne i jest prezentowane w wielu prospektach reklamowych lub na pokazach mody.

Może być to doskonałe dopełnienie wielu stylów aranżacji wnętrz, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Złoto może być też bardzo dobrym dodatkiem dla wnętrz utrzymanych w stylu retro. Szlachetna barwa kusi i zachęca do wypróbowania w swoim domu.

Ciekawa kolorystyka

Złota armatura do łazienki bardzo dobrze komponuje się z większością innych barw, na przykład odcieniami bieli, granatu lub czerni. Można ją połączyć z bardziej wyrafinowanymi i ponadczasowymi materiałami, takich jak marmur albo beton. Dlatego ma uniwersalne zastosowanie. Pamiętajmy też, że złota armatura do łazienki może mieć różne odcienie – możliwe jest zamontowanie elementów z różowego złota lub odcienia bardziej miedzianego.

Metamorfoza wnętrza

Złote elementy wyposażenia w łazience pozwolą radykalnie zmienić wystrój, a także wprowadzić do wnętrza więcej elegancji. Trzeba tylko pamiętać, aby nie umieszczać zbyt dużej ilości błyszczących elementów. Złoto powinno być widoczne, ale nie przytłaczające. Dlatego należy zachować dobrą proporcję pomiędzy nim a innym głównym kolorem.

Łazienka ze złotą armaturą musi mieć kompozycję dostosowaną do wielkości pomieszczenia oraz jego układu. Bardzo dobrze sprawdzają się naturalne kolory drewna lub w odcieniu jasnego brązu. Można to połączyć z dodatkami wykonanymi ze szkła, zarówno przezroczystego, jak i barwionego. Warto do niego dobrać wyposażenie typu armatura różowe złoto, dzięki czemu uzyskamy niespotykane połączenie barw.

Czystość i elegancja

Trzeba również zwrócić uwagę na konserwację złotych elementów. Na szczęście nie one są trudne do utrzymania w czystości. Złote baterie łazienkowe, jak wszystkie często używane przedmioty, będą się intensywnie brudzić w trakcie użytkowania. Zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z osadami z mydła, a także osadzającym się kamieniem.

Aby zapobiegać dużym zabrudzeniom, armaturę należy regularnie przecierać miękką szmatką. Dzięki temu na powierzchni nie będą powstawać mało estetyczne plamy. Do usunięcia silniejszych zanieczyszczeń warto zastosować specjalistyczne środki chemiczne. Są one bezpieczne, a dodatkowo brud będzie się osadzał w mniejszej ilości na kranie lub umywalce. Złota armatura pozwala nadać łazience elegancji, a nawet pewnego poziomu ekstrawagancji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą podążać za panującymi trendami. Odpowiednio konserwowana złota armatura do łazienki będzie nieoczekiwanym elementem, który z pewnością zwróci uwagę zaproszonych gości.

Szeroki wybór nowoczesnej armatury w złotym kolorze, znajdziesz na stronie https://arenalazienek.pl/pl/c/Baterie/139.

Redakcja designudomowiony.pl