Niezbędny przy ocieplaniu budynku styropian fasadowy

Ocieplanie budynków mieszkalnych staje się już normą. Często można zauważyć ten proces zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, nierzadko właściciele domów na wsi również nie wahają się inwestować w to działanie. Ocieplony budynek to wiele korzyści, które dostrzega się zwłaszcza jesienią i zimą, gdy trzeba taki dom mieszkalny ogrzewać. Jednym z elementów, który jest niezbędny w trakcie przeprowadzania tych zadań, jest styropian fasadowy.

Dlaczego warto użyć styropianu fasadowego?

Z nieodpowiednio przygotowanego domu ciepło może uciekać z pomieszczeń mieszkalnych, wówczas więcej opału trzeba poświęcić na to, żeby można było uzyskać optymalne warunki cieplne zimą. Ze styropianem fasadowym szybko można uzupełnić braki w elewacji, konstrukcja zewnętrzna zyskuje dodatkową, dobrze chroniącą przed różnymi czynnikami zewnętrznymi warstwę. Oferowany on jest w postaci łatwych do przewiezienie, przeniesienia i umieszczenia na ścianach styropianowych płyt. Jest to materiał gładki, z możliwością dalszego łatwego zagospodarowania powierzchni. Styropian fasadowy sprzedawany w formie płyt nie jest grubszy niż 15cm. Łatwość montażu to nie jedyny plus takiego produktu, przede wszystkim cechuje się on niską przepuszczalnością, dobrze chroni przed chłodem, pomieszczenia mieszkalne poprawnie mogą utrzymywać ciepło, nie są też tak podatne na hałas dobiegający z zewnętrz. Jest to materiał trwały, odporny na odkształcenia spowodowane działaniem promieni słonecznych, wiatru czy deszczu.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu styropianu fasadowego?

Każde takie ocieplenie powinno być przeprowadzone dobrze, w oparciu o zgromadzoną wiedzę, narzędzia i materiały. Bez poprawnie dobranego do budynku styropianu fasadowego nierzadko trudno sobie wyobrazić taką pracę. Zakup styropianowych płyt nie będzie czasochłonny, wystarczy wiedzieć, jak poprawnie dobrać współczynnik przewodzenia ciepła lambda, powinien być on jak najniższy. Najwyższa jakość zgromadzonych tworzyw również nie będzie bez znaczenia dla jakości takiej pracy na budowie. Styropian fasadowy wymaga właściwego założenia, montaż nie powinien uszkodzić płyt. Mogą występować one w różnych kolorach, który również nie jest bez znaczenia dla wyboru, im ciemniejszy, tym ma więcej grafitu w swoim składzie. Białe płyty styropianowe są najczęstszym wyborem, nie tylko ten produkt jest częściej spotykany w sklepach budowlanych, nierzadko ma on też więcej pożytecznych parametrów, które jest w stanie odnaleźć osoba przeprowadzająca ocieplenie domu.

Redakcja designudomowiony.pl