Sposób na opadające jesienią liście

Początki jesieni kojarzą nam się z pewnością z magią kolorów, z pięknym słońcem, z przyjemnym ciepłem. Chętnie wychodzimy na spacery, spędzamy jeszcze czas w ogrodzie, zajmujemy się pracami porządkowymi. Druga część wiosny to przede wszystkim dużo deszczu, a do tego wciąż opadające liście. Bez wątpienia w ogrodowej przestrzeni nie wyglądają one ciekawie. Grabienie jednak ich jest zmorą niejednego właściciela działki. Co więc zrobić? Z pewnością doskonale w tej roli spełniają się specjalne odkurzacze do liści, z którymi to prace te są dużo szybsze i zdecydowanie bardziej przyjemne. 

Niezbędne urządzenie ogrodowe – czyli jaki odkurzacz do liści kupić?

Grabienie liści to duże utrudnienie. Zmagamy się ze zbieraniem ich na stos wykorzystując do tego grabie, po czym pod wpływem wiatru one dalej wirują dookoła nas. Aby ta praca nie była więc utrapieniem i żmudnym zadaniem, z pewnością alternatywą idealną do grabienia są  odkurzacze do liści. Działają one na takiej samej zasadzie jak te domowe urządzenia, wciągając liście do środka. Takie urządzenia gwarantują szybkie i co istotne przyjemne wykonanie tego typu prac w ogrodzie. 

Wśród tego typu asortymentu dostępne są dwa ich rodzaje – jeden to dmuchawa, który zdmuchuje liście, kamienie czy gałęzie w jedno miejsce, ale nie ma możliwości ich zasysania, drugie to odkurzacze do liści, które te wszelkie zanieczyszczenia wciągają. Część odkurzaczy posiada także funkcję dmuchawy. Wybierając odpowiedni, do wyboru są trzy opcje odkurzaczy: elektryczny, spalinowy i akumulatorowy. Pierwszy jest najbardziej uniwersalny i najtańszy. Jego największą jednak zmorą jest kabel, który często powoduje dyskomfort i ograniczenia w długości kabla. Odkurzacz spalinowy jest idealnym wyborem dla większych terenów. Nie ma on kabla, ale jest cięższy i pracuje zdecydowanie głośniej. I trzeci, jest lekki, cichy w swojej pracy i nie ogranicza go żaden kabel. Trzeba tutaj tylko pamiętać o regularnym jego ładowaniu. 

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza?

Oprócz jego rodzaju, warto przy samym zakupie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby zdecydować się na produkt najlepszy z możliwych. Pierwszą istotną opcją jest moc urządzenia. Im będzie ona wyższa, tym lepiej poradzi sobie z zasysaniem, szczególnie cięższych rzeczy. Za mała moc poradzi sobie z liśćmi, ale już nie wciągnie połączonych z nimi kamieni. Im więc moc większa, tym praca bardziej efektywna. I oczywiście istotne znaczenie ma także sama cena. Nie trzeba kupować odkurzacza do liści z najwyższej półki, ale też i ten najtańszy nie do końca może spełnić nasze oczekiwania. 

Redakcja designudomowiony.pl