Duński styl we wnętrzach jako sposób na dobre samopoczucie

Duńczycy są uznawani za najszczęśliwszych ludzi na świecie. Nie bez powodu. Dania jest jednym z krajów nordyckich i wypracowała swój własny styl w urządzaniu wnętrz. To bardzo klimatyczny styl, w którym każdy z nas czuje się bardzo dobrze. Duński styl we wnętrzach znany na całym świecie często mylony jest ze stylem skandynawskim.

W stylu duńskim łączymy funkcjonalność z walorami estetycznymi

W mieszkaniu urządzonym w duńskim stylu nie możemy przesadzać z dodatkami. Króluje tu minimalizm. Jednak doskonale pasują tu meble w stylu skandynawskim. Cechuje je wysoki poziom designu. Meble wykonane są zawsze z litego drewna i mają ciekawe formy. W większości pokryte są tylko bajcą i zachowują swój naturalny kolor i odcień. Duński styl we wnętrzach nie jest nudny, to wspaniały pomysł na urządzenie swojego mieszkania. Urządzając, dom lub mieszkanie w duńskim stylu musimy, pamiętać o kupnie wygodnych krzeseł, foteli i puch. Tu stawia się na wygodę. Pomieszczenia muszą być nie tylko funkcjonalne, lecz i przytulne. Podłoga musi komponować się z całością, najczęściej jest to parkiet ułożony w tradycyjną jodełkę. Kolory takich wnętrz nawiązują do przyrody i są naturalne. Do takich barw zaliczamy: popielatą szarość, odcienie błękitu, delikatną czerwień, biel, zieleń i wszystkie odcienie barw ziemi. Bez problemu możemy łączyć ze sobą styl skandynawski z duńskim stylem we wnętrzach. Wspaniale ze sobą współgrają, tworząc jedną całość.

Dodatki

Dopełnieniem są dodatki takie jak kamienie, świeczniki, ciepłe koce i miękkie poduszki. Tkaniny muszą być naturalne i najwyższej jakości. Do pomieszczeń musi wpadać dużo dziennego światła. Światło sprawia, że czujemy się zrelaksowani i bardzo spokojni. Światło i biel ścian sprawia, że pomieszczenia wydają się większe. Jest przestronnie. Przytulne pokoje to wspaniałe, idealne miejsce na odpoczynek. Duński style we wnętrzach ma kilka odmian, lecz każdy znajdzie w coś dla siebie. W takim stylu dobrze będą się prezentowały meble z lat osiemdziesiątych i siedemdziesiątych. Ma być jasno, ekologicznie i funkcjonalnie. Panuje ciepła i rodzinna atmosfera.
To cały sekret najszczęśliwszych ludzi na ziemi. W Danii deszcz pada średnio przez sto siedemdziesiąt dni w roku. Pogoda jest przygnębiająca. Urządzanie mieszkań w duńskim stylu to sposób na poprawę nastroju i styl życia, który sprawia, że Duńczycy są szczęśliwi i zadowoleni. Duński styl we wnętrzach towarzyszy im od kołyski. To ich sposób na dobre samopoczucie i życie w zgodzie z samym sobą. To miłość, bezpieczeństwo i ciepło.

Redakcja designudomowiony.pl