Praktyczny poradnik – co warto wiedzieć odnośnie mebli w stylu prowansalskim?

https://www.wnetwesele.pl/suknia-slubna-vintage-luksus-na-ktory-mozesz-sobie-pozwolic/

Wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się styl prowansalski. Wiele osób jest zachwyconych klimatem panujących we wnętrzach. Urządzenie przestrzeni nie jest trudne. Najważniejszym elementem nadającym charakter wnętrzom są przede wszystkim meble i to właśnie im warto poświęcić dużo uwagi. Co warto wiedzieć odnośnie stylu prowansalskiego? Jak dopasować najlepsze meble? Gdzie najbardziej opłaca się je kupić?


Styl prowansalski – co warto o nim wiedzieć?

Aby lepiej poznać założenia stylu prowansalskiego, na początku warto zrozumieć, skąd się wywodzi. Za jego ojczyznę uważa się malownicze regiony południowej Francji – Prowansję. Wyróżnia się ona niesamowitymi widokami oraz miasteczkami o sielankowym klimacie.

Styl prowansalski inspiruje się francuską naturą. W wystrojach przeważają jasne kolory – zalicza się do nich nie tylko klasyczna biel, ale również stonowane fiolety, zielenie, błękity i żółcie. Dzięki temu pomieszczenia wydają się optycznie większe. W przytulnych wystrojach królują dodatki i rodzinne pamiątki oraz meble prowansalskie.


Jakie są cechy szczególne mebli prowansalskich?

Meble w stylu prowansalskim są przede wszystkim funkcjonalne, dzięki czemu sprostają potrzebom domowników. Ponadto są bardzo estetyczne i doskonale wpasowują się w sielski klimat francuskiej wsi. Do najchętniej wybieranych materiałów zalicza się przede wszystkim wiklinę oraz drewno. Dzięki temu są one naturalne oraz wytrzymałe. Meble mogą, choć nie muszą być malowane – jeśli tak, zazwyczaj w jasnych, stonowanych kolorach.

Nierzadko wiele modeli jest specjalnie postarzonych na przykład przez przetarcie frontów.
Meble prowansalskie wyróżniają się lekką, oryginalną konstrukcją. Często mają liczne przeszklenia oraz ażurowe drzwi. Liczne półki pozwalają wyeksponować wszystkie drobiazgi i pamiątki rodzinne, których w prowansalskich wnętrzach nie brakuje. W meblach istotny jest każdy, nawet najdrobniejszy szczegół – wiele modeli ma ozdobne żłobienia, oryginalne gałki, rzeźbione krawędzie oraz wygięte nóżki, które urozmaicają wystrój pomieszczenia.


Meble w stylu prowansalskim – najpopularniejsze rodzaje

W sklepach można znaleźć różne rodzaje mebli przystosowane do wielu pomieszczeń. Znajdują się wśród nich zarówno szafy, jak i komody w stylu prowansalskim. W ofercie dostępne są duże i wygodne łóżka prowansalskie do sypialni. Wystrój wzbogacą niewielkie szafki, półki, ławy i stoliczki kawowe. W kuchni jest miejsce na większy stół, a przechowywanie naczyń zdecydowanie ułatwi kredens do jadalni. W stylistyce bardzo chętnie wybierane są także meble, dzięki którym można lepiej przechowywać drobne ozdoby i dekoracje – zaliczają się do nich przede wszystkim regały i witryny prowansalskie.


Gdzie najlepiej jest kupić meble prowansalskie?

Meble prowansalskie najlepiej będzie kupić w sklepie internetowym zaufanego producenta mebli. Szukając odpowiedniej firmy, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Dobrze jest uwzględnić na przykład opinie na jej temat w Internecie, ponieważ można się dużo z nich dowiedzieć. O najwyższej jakości mebli świadczy wieloletnie doświadczenie firmy oraz wykwalifikowani pracownicy. W Internecie można liczyć na znacznie większy wybór produktów niż w sklepach stacjonarnych. Dla klientów przygotowano również wiele dodatkowych udogodnień, na przykład bezpieczną i sprawną wysyłkę na terenie całego kraju czy możliwość zamówienia spersonalizowanych mebli prowansalskich na wymiar.

Redakcja designudomowiony.pl