Klasyczne łóżko czy sofa?

Aranżacja domowej przestrzeni to zawsze duże wyzwanie. Ze szczególną starannością powinno się wyposażyć domową sypialnię lub salon, jeżeli ma on również pełnić taką funkcję. Jakie meble wybrać? Domownicy staję przed dylematem, czy kupić klasyczne łóżko, czy jednak zdecydować się na rozkładaną sofę? W dużej mierze zależy to od możliwości aranżacyjnych oraz dostępnej przestrzeni. Czym innym będą kierować się właściciele mieszkań, a czym innym właściciele domów. Poniżej kilka powodów, dla których warto postawić na jeden lub drugi mebel.

Gdzie sprawdzi się klasyczne łóżko i dlaczego na nie postawić?

Klasyczne łóżka zdecydowanie lepiej sprawdzają się w domach oraz w dużych sypialniach, gdzie pomieszczenia te wydzielone są tylko do tej funkcji. Oczywiście klasyczne łóżka kompletnie nie sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie często salon musi pełnić również rolę sypialni, a mebel wypoczynkowy powinien zawierać również funkcję spania. Pod tym kątem duże łóżka nie będą praktyczne. Postawienie na nie w domowej sypialni lub w dużych apartamentach to logiczny wybór, ponieważ meble te zapewniają większy komfort snu oraz można je bardziej dopasować pod względem twardości materaca oraz stylistyki.

Przy wyborze łóżka warto sprawdzić również jego konstrukcje. Na rynku znajdziecie proste i stylizowane meble bez dodatkowych elementów oraz propozycje, w które wbudowano pojemnik lub szufladę na pościel. Ta druga opcja jest bardzo praktyczna i pomaga w zachowaniu porządku w domowej sypialni. Pojemnik pozwoli na schowanie w nim dodatkowego kompletu pościeli lub innych przedmiotów, na które nie ma miejsca w komodzie lub w szafie. Łóżka to nie tylko praktyczne, ale również bardzo stylowe meble. Odpowiednio zaaranżowane mogą pełnić funkcję ważnej dekoracji sypialnianej oraz wpłyną na prestiż danego miejsca. Ze względu na to, do domowych sypialni oraz dużych apartamentów, coraz częściej wybierane są łóżka kontynentalne.

Uniwersalna i sprawdzona rozkładana sofa

Sofy rozkładane to meble wypoczynkowe oraz meble do snu, które nie wychodzą z mody od wielu lat. Przede wszystkim są bardzo praktyczne, ponieważ meble te na co dzień mogą pełnić funkcję wygodnego siedziska dla kilku osób, a w ciągu kilku chwil mogą zmienić się również w wygodne łóżko dla dwóch osób. Ze względu na to bardzo często wybierane są w salonach lub w małych sypialniach w blokach, a także w mieszkaniach typu kawalerka. W nich każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, a sofy rozkładane zajmują mało miejsca i dają wiele możliwości użytkowych. W ich konstrukcji uwzględniono również pojemnik na pościel, dzięki czemu łatwiej o porządek w sypialni lub w salonie.

Obecnie na rynku znajdziecie sofy o bardzo różnej stylistyce, dlatego bez trudu dobierzecie mebel do Waszego wnętrza. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na sofę, czy łóżko, meble te powinny być maksymalnie dopasowane stylistycznie do Waszej aranżacji oraz potrzeb. Miejsce do snu powinno być urządzone komfortowo i harmonijnie, dzięki czemu nie będzie zaburzało jakości snu. Wpłynie to korzystnie na samopoczucie domowników oraz ich codzienną efektywność. Wybór pomiędzy łóżkiem i sofą jest bardzo indywidualną kwestią, jednak wiele zależy od przestrzeni, którą dysponują domownicy. Warto to wziąć pod uwagę.

Redakcja designudomowiony.pl