Jak zabezpieczyć okna przed słońcem?

Dobrze dopasowane rolety na wymiar są idealnym rozwiązaniem na nadmierne nagrzewanie pomieszczeń. Uciążliwe słońce może przeszkadzać nie tylko w normalnym funkcjonowaniu w domu, ale również w biurze w pracy. Tanie wewnętrzne rolety gotowe nie zawsze pasują do każdego okna, dlatego warto pomyśleć o zakupie modeli tworzonych na indywidualne zamówienie.

Jakie są największe zalety rolet na zamówienie?

Rolety na wymiar Poznań są doskonałym wyborem, kiedy potrzebujemy idealnie dopasować osłonę przed słońcem do okna. Idealnie wymierzając otwory okienne, będziemy mogli uzyskać roletę, która dokładnie zakryje całą szybę albo nawet całą wnękę okienną. W ten właśnie sposób rolety na zamówienie w 100 procentach spełniają swoją funkcję, najlepiej jak to możliwe, chroniąc przed nagrzewaniem pomieszczenia oraz zaciemniając pokój.

Kolejną zaletą rolety na wymiar jest to, że można je dopasować do własnych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Klient podczas składania zamówienia może zdecydować o kolorach i wzorach, a nawet transparentności tkaniny. Pozwala to również wyposażyć rolety w dodatkowe funkcje, czyli na przykład sterowanie automatyczne za pomocą pilota czy zastosowanie tkanin specjalistycznych albo rolet z aluminiową powłoką.

Dlaczego warto postawić na rolety na wymiar?

Rolety na wymiar Poznań mają również wieloletnią gwarancję użytkowania. Producenci stosują w takich modelach najwyższej jakości komponenty, tkaninę czy mechanizmy, a ponadto przed oddaniem klientowi produktu wszystko jest testowane, aby upewnić się, że roleta działa bez żadnych problemów.

Dodatkową korzyścią jest to, że firma wysyła wtedy swoich pracowników do domu klienta, aby wykonać pomiar okna i na tej podstawie zlecić produkcję konkretnej rolety. Następnie również wszystko montowane jest przez specjalistów, dzięki czemu działa przez wiele lat bez żadnych zarzutów. W razie czego klient może liczyć na szybkie dopasowanie części zapasowych oraz serwis w razie jakichkolwiek awarii mechanizmu sterującego oczy usterek innego typu.

Rolety na wymiar najlepiej sprawdzają się przy nietypowych oknach

Roleta na wymiar doskonale sprawdza się do zakrywania okien, które mają niestandardowe kształty, czyli okien narożnych albo dachowych. Nie da się również zakupić gotowych rolet do okien trójkątnych, trapezowych czy półokrągłych.

Jeżeli chcemy wyłącznie zakryć szybę, to warto postawić na rolety plisowane na wymiar. Specjalna harmonijkowa tkanina bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ramy okna. Natomiast jeśli potrzebujemy zawiesić roletę na ścianie nad oknem i zasłonić wraz z ramą okienną, to w takim przypadku będą dobre rolety na zamówienie rzymskie lub wolno wiszące.

Redakcja designudomowiony.pl