Jak dobrać narożnik do salonu?

Od pewnego czasu narożniki cieszą się ogromną popularnością. Osoby przymierzające się do urządzenia własnego salonu bardzo chętnie po nie sięgają ze względu na funkcjonalność tych mebli, nienaganną aparycję i fakt, iż niekoniecznie muszą zajmować wiele miejsca. Szczególnym uznaniem cieszą się narożniki z funkcją spania, które stanowią nie lada udogodnienie dla osób, które nie posiadają pokoju gościnnego lub wystarczająco dużo miejsca na klasyczne łóżko. Piękne modele mogą w ciągu dnia stanowić przestrzeń na wypoczynek dla całej rodziny, by w nocy przeistoczyć się w niezwykle wygodne miejsce do spania. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania oraz każdy centymetr wolnej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że ostateczny wybór powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, przymierzając się do zakupu narożnika do salonu? 

Wymiary

Choć narożniki cieszą się opinią mebli, które z łatwością można wkomponować w każdą niemal przestrzeń, trzeba przed zakupem zastanowić się, jaki rozmiar narożnika sprawdzi się w naszej przestrzeni. Ostatecznie zależy nam przecież na pomieszczeniu funkcjonalnym i takim, który nie stanie się jednym wielkim torem przeszkód. Na szczęście i pod tym względem mamy spory wybór. Czołowi producenci oferują zarówno niewielkie narożniki, które sprawdzą się w kawalerkach i mniejszych mieszkaniach, jak i znacznie większe modułowe modele, które mogą stać się świetnym elementem wyposażenia w dużych salonach. 

Rodzaj obicia 

Rodzaj obicia narożnika ma znaczenie i to z kilku względów. Właściciele czworonożnych przyjaciół z pewnością powinni uwzględnić materiał, który nie będzie z łatwością poddawał się kocim pazurom, stając się średniej jakości drapakiem. Osoby mieszkające ze zwierzętami, które odznaczają się sporą słabością do mebli z obiciem materiałowym, powinny zdecydować się na wytrzymały, gęsty i dosyć twardy rodzaj obicia. Tylko w ten sposób będzie można cieszyć się pięknym narożnikiem przez długie lata. 

Kolor i kształt

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że kolor narożnika będzie miał kolosalne znaczenie. Narożnik stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. Jest centralnym miejscem, które zrzesza wszystkich domowników i sprzyja wspólnemu wypoczynkowi. Jest sporym meblem, którego nie sposób przeoczyć. Warto wobec tego przed zakupem dobrze zastanowić się nad kolorem narożnika i dopasować go do aranżacji wnętrza. Może być spójny z innymi elementami wyposażenia lub całkowicie odbiegać od zastanego wystroju. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, aczkolwiek osoby o bardzo sprecyzowanym wyczuciu estetyki powinny wziąć kolor obicia pod uwagę i dopasować go do całej reszty. Pod uwagę należy również wziąć kształt narożnika. Największą popularnością cieszą się te o kształcie litery L. Warto jednak uwzględnić również modele w kształcie litery U, zwłaszcza z funkcją do spania. Są one doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania i estetykę na najwyższym poziomie. 

Redakcja designudomowiony.pl