Drewniane łóżko lewitujące do pokoju w stylu skandynawskim

Jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji pomieszczeń jest obecnie minimalizm. Charakteryzuje go niewielka ilość mebli oraz występowanie gładkich powierzchni wykorzystujących drewno i elementy szklane. Styl minimalistyczny oznacza wyzbycie się zbędnych dekoracji, które powinny być ważnym akcentem w pomieszczeniu, a nie tylko dodatkiem do innych sprzętów. Wszystkie przedmioty muszą być wykonane z dbałością o szczegóły i dobrane ze smakiem. Dzięki temu uzyskujemy wolną przestrzeń i elegancki wygląd pomieszczenia.

Przestronne i jasne wnętrze

Jednym ze stylów minimalistycznych jest styl skandynawski. Cechują go jasne barwy oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się sypialnie urządzone w tym stylu. Są doceniane głównie ze względu na uniwersalny charakter. Na ich urządzenie nie trzeba poświęcać wiele czasu, a pomieszczenie staje się funkcjonalne i uporządkowane.

Porządek i harmonia

Minimalizm oznacza korzystanie tylko z tych przedmiotów, które są nam potrzebne do wykonywania codziennych czynności. Głównym elementem sypialni w stylu minimalistycznym jest łóżko o prostej konstrukcji. Nie powinno mieć skomplikowanej budowy i wielu dekoracji. Najlepiej, jeśli będzie to łózko drewniane o naturalnym kolorze. Doskonałym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wykorzystanie łóżka lewitującego, które pozwoli uzyskać efekt lekkości, a jednocześnie ułatwi sprzątanie. Jest to szczególnie istotne w małych pomieszczeniach.

Niebanalny wygląd

Drewniane lewitujące łóżko wydaje się unosić nad podłogą. Ten efekt jest uzyskiwany dzięki specjalnej konstrukcji maskującej nóżki mebla. Elementy widoczne mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, co wpływa na komfort użytkowania oraz wizualne doznania. Łóżko stanowi solidną całość — jest duże i wygodne, a dodatkowo nie skrzypi. Wszystkie elementy są lakierowane, a więc powierzchnie charakteryzują się wysokim poziomem gładkości. Aby uzyskać bardziej realistyczny efekt lewitacji, nóżki mogą być wykonane ze szkła, mogą być też zamontowane bliżej środka ramy łóżka. Dzięki czemu są jeszcze mniej widoczne.

Mniej znaczy więcej

Minimalistyczna sypialnia dla wielu osób może być niespodzianką i prawdziwą atrakcją. Łóżka lewitujące mają oryginalny design i są doskonałym rozwiązaniem także w pomieszczeniach o nietypowy układzie. Trzeba jednak pamiętać, aby przestrzeń pod meblem pozostawić pustą — inaczej idea nowoczesności i minimalizmu traci sens. Pokój nie może być przeładowany pojemnikami na odzież czy innymi meblami. Ponadto pomieszczenie, w którym głównym elementem jest drewniane łóżko lewitujące, nie będzie łatwy do przemeblowania. Dlatego decyzja o zakupie konkretnych mebli musi być poprzedzoną dokładną analizą potrzeb oraz możliwości aranżacji przestrzeni. Łóżko w stylu skandynawskim powinno być wykonane z naturalnych materiałów, ale przede wszystkim powinno zapewnić nam komfortowy wypoczynek i zdrowy sen.

Zapraszamy na stronę arbora.com.pl – producent jest prekursorem łóżek lewitujących opartych na pojemniku na pościel zamiast nóżek.

Redakcja designudomowiony.pl