Home / Instalacje / Instalacja hydrauliczna w domu- od czego zacząć i jaki jest koszt jej wykonania

Instalacja hydrauliczna w domu- od czego zacząć i jaki jest koszt jej wykonania

Jednym z najważniejszych etapów budowy domu, jest wykonanie instalacji hydraulicznej, od której będzie zależał komfort mieszkania w domu. Dlatego warto, aby przy wykonywaniu czynności związanych z budową instalacji  zatrudnić ekipę, która zajmuje się tym profesjonalnie, w miarę tanio, a także szybko.

Po czym poznać, że hydraulik zna się na swojej pracy ?

Budowa instalacji hydraulicznej to bardzo ważny etap budowy domu, dlatego wybierając odpowiedniego fachowca, należy sprawdzić informację o danej osobie, czy też firmie, chociażby szukając informacji na jego temat w internecie, gdzie możemy znaleźć opinie od innych klientów. Warto wybrać osobę z polecenia, mamy wtedy pewność, że osoba jest wiarygodna. Hydraulik Konterm, który zajmie się budową instalacji, w naszym domu powinien znać się na rzeczy, dzięki czemu podpowie nam, jakie zawory będą odpowiednie, w naszym domu, jakie zastosować pompy, siłowniki, filtry, a także rozdzielacze. Jest to bardzo ważne, ponieważ decyduje to, o poprawnym działaniu naszej instalacji.

Od czego zacząć budowę hydrauliki w domu ?

Budowanie hydrauliki, należy zacząć od przyłącza do sieci wodociągowej, gdzie na samym początku, musimy załatwić wszystkie formalności papierowe. Następnie musimy zlecić wykonanie projektu w naszym domu osobie, która zajmuje się tym zawodowo. Pozyskany projekt należy przedstawić zakładowi wodociągowemu, a także zespołowi uzgadniania dokumentacji. Jeżeli mamy już załatwione sprawy z projektem, należy zlecić wykonanie przyłącza. Warto to zadanie powierzyć firmie wodociągowej, ponieważ najczęściej doprowadzenie wody, do naszego domu wiąże się również z przyłączeniem do kanalizacji.

Hydraulika w domu- koszt

Pieniądze jakie będziemy musieli wydać na wykonanie hydrauliki w domu, zależny jest od rodzaju materiału, jakiego wykonamy całą instalację wodno-kanalizacyjną. Mamy do wyboru rury wykonane z plastiku lub miedziane. Plastikowe rury mieszą się w granicach 100 zł za jedną sztukę, natomiast cena rur miedziany wynosi 135 zł za sztukę. Do tych kosztów musimy doliczyć pracę fachowca, który może policzyć sobie od 100 do 190 zł za metr bieżący. Z pewnością wybierając rury miedziane, będziemy musieli zapłacić również, większą kwotę za pracę fachowca, ponieważ ten rodzaj rur wymaga odpowiedniego łączenia poprzez zgrzewanie rur, a więc jest to zajęcie bardziej czasochłonne.

Instalacja hydrauliczna powinna być wykonana solidnie, a także z najlepszych materiałów, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów, podczas jej użytkowania.

Dodaj komentarz