Home / Instalacje / Ile w Polsce zarabia doświadczony hydraulik?

Ile w Polsce zarabia doświadczony hydraulik?

Hydraulik jest osobą, która zajmuje się naprawą wodociągów, a także montowaniem kanalizacji oraz ogrzewania centralnego. Kiedy tylko wystąpi w naszym domu jakakolwiek awaria związana z cieknącą rurą lub zapchanym zlewem to sięgamy po telefon i dzwonimy po pomoc do doświadczonego fachowca. Zarobki hydraulika w Polsce są na poziomie od 2500 zł do nawet 4500 zł. Najwięcej zarabiają Ci, którzy mają największe doświadczenie w branży i są w stanie poradzić sobie z każdą awarią w domu lub biurze firmy.

Ile zarabia na godzinę?

Bardzo często przydarzają się sytuacje, w których dochodzi do zapchania rury odpływowej i wtedy musimy wezwać speca na kilka godzin pracy. Będziemy musieli wtedy zapłacić około 100 zł za jedną godzinę pracy i hydraulika, który zajmuje się przepychaniem rur. Najwięcej hydraulicy zarabiają w dużych miastach, gdzie mają codziennie wiele pracy do wykonania.

Wielu klientów chciałoby się dowiedzieć już podczas rozmowy telefonicznej, ile będą kosztować usługi hydrauliczne. Jednak najczęściej fachowcy nie udzielają takiej odpowiedzi, ponieważ muszę dokładnie zobaczyć awarie i dopiero wtedy przeprowadzić odpowiednie czynności, dzięki którym awaria zostanie usunięta. W wielu przypadkach usunięcie prostej awarii zajmuje hydraulikowi około godzinę, więc będziemy musieli liczyć się z kosztem około 100 zł.

Ile zarabiają hydraulicy w Niemczech, Anglii lub Norwegii?

Coraz więcej z nich decyduję się na to, aby wyjechać za granicę do pracy, ponieważ są tam zdecydowanie większe zarobki niż w Polsce. Kiedy tylko nadchodzi okres zimy, to hydraulicy mają pełne ręce roboty. Są wzywani do uszkodzonego ogrzewania albo do tego, aby udrożnić rury, które zostały zapchane.

Jeśli chodzi o zarobki hydraulików w Niemczech, to podstawowe wynagrodzenie jest w wysokości 2740 euro. Jednak wszystko zależy od miasta, w którym będzie on pracował. Najwięcej oczywiście zarobią fachowcy, którzy działają na terenie Berlina.

W Anglii hydraulicy mogą zarobić nawet 4 razy tyle, co w Polsce, więc nie ma nic w tym dziwnego, że tak wiele osób decyduję się na wyjazd do tego kraju. Najwięcej zarabiają hydraulicy, którzy zajmują się klientami zamożnym i są do ich stałej dyspozycji. Mogą oni liczyć wtedy na zarobek od 3000 do nawet 6000 funtów.

Praca na stanowisku hydraulika w Norwegii oczekuje od kandydatów przede wszystkim tego, aby byli oni absolwentami szkoły zawodowej o profilu technicznym. Wszystkie kursy oraz szkolenia, jakie ukończy instalator w Polsce, będą również respektowane w Norwegii. Zarobki hydraulików bez doświadczenia to około 180 norweskich koron brutto na godzinę. Jednak osoby, które mają już doświadczenie w branży, będą mogły liczyć, iż na start otrzymają około 195 norweskich koron brutto na godzinę.

Zawód hydraulika przez najbliższe lata będzie zawodem, który będzie bardzo pożądany. Możemy więc być pewni, że zarówno w Polsce, ale także za granicą znajdziemy świetnie płatną pracę w tym zawodzie. W niektórych przypadkach będziemy potrzebować odpowiednich dokumentów, które będą dowodami na to, iż skończyliśmy odpowiednie studia lub szkolenia. Warto więc podczas wyjazdu za granicę zabrać ze sobą wszelkie dokumenty oraz dyplomy, jakie posiadamy.

Dodaj komentarz